Skocz do zawartości

Witaj na Torrent Invite

Witamy serdecznie i zapraszamy na torrentinvite.org.

Uwaga! Maile z aktywacją często nie dochodzą na wp, onet, interia, yahoo. Nie otrzymałeś maila? Sprawdź spam.

Zanim cokolwiek napiszesz na forum zapoznaj się z Regulaminem, forum informacyjnym oraz zasadami działów. Jest to Twój bezwarunkowy obowiązek jeśli chcesz należeć do naszej społeczności.

Dzięki rejestracji i odpowiednim rangom uzyskasz:
  • Dostęp do zaproszeń.
  • Dostęp do ukrytych for.
  • Możliwość uczestniczenia w życiu forum.
  • Shoutbox, System gier, Irc, TI Tube
  • Skracacz linków
  • Hosting grafik
  • Baza zaproszonych.
Guest Message by DevFuse

Orange vs. NetiaPorównanie usług

- - - - - orange vs netia

Stary temat!
Guest, ostatni post w tym temacie napisano więcej niż 90 dni temu! Czy nie lepiej napisać nowy temat zamiast bawić się w archeologa? :)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

OFF   I

I

ghost

• Addicted

• Punkty reputacji: 0

• 760 postów
Witam wszystkich

Akcja wygląda następująco:
Moi rodzice zapragneli założyć sobie internet w domu, jak do tej pory nie był im potrzebny.
Mieszkają w małej wsi na mazurach, co wiąże sie z licznymi ograniczeniami.
Wymogi: Jak najtaniej! i jak najkrótsza umowa.
wszelkiego rodzaju radiówki raczej odpadają
zostaje łącze telefoniczne:
  • najtańsza oferta z Orange to 10Mb/s za 59zł (w reklamach nie podają informacji o characzu za modem 10 zł/miesiąc)
  • najtańsza oferta z Neti to  20Mb/s za 45.90zł ( z czego sie dowiedziałem, że tak czy siak będzie max 10Mb/s podobno wina kabla)
Niby lepsza oferta ale słyszałem niepochlebne opinie o ich usługach
dodatkowo nie ma żadnego info o innych opłatach, ale spodziewam się że takowe mogą być, dodatkowo Netia korzysta w lini TPSA/Orange i czy tu nie powstają jakieś problemy...... ?

jakie są wasze doświadczenia z wyżej wymienionymi usługodawcami ?
macie może jakies lepsze pomysły ?

Pozdrawiam Miłego Dnia :beer2:

PS. Jak zawsze szczera prośba o odpowiedzi zgodne z moim pytaniem.

ON   MrFame

MrFame

Evel Knievel

• TI Staff

• Punkty reputacji: 282

• 6348 postów
Z dwojga złego sugerowałbym Orange (TPSA). Raz - lepszy i szybszy support, w Netii zdarza się, że czekasz nawet do 2 tygodni na interwencję (zakładam, że linie należą do Orange, a nie jesteś w zasięgu sieci własnej Netii). Tym bardziej, że to internet dla rodziców, a nie wykształconego informatyka. Dwa - Netia kłamie co do przepustowości nie swoich łącz. Zdarza się, że ta 20-ka to nic innego jak 12 Mbit - mieścisz się w widełkach 12-20 jakie są w umowie i nie masz nic do gadania. Ogólnie Netia poza swoją natywną siecią nie jest polecana, robi również przekręty z numerami telefonów - po odstąpieniu od umowy jest problem z odzyskaniem numeru, itp. Wymienione wyżej problemy, i szereg innych mniejszych, miał mój znajomy w ciągu 12 mcy jakie spędził z Netią. ;)

OFF   amortadella

amortadella
  • Maniac

• Punkty reputacji: 12

• 464 postów

Niby lepsza oferta ale słyszałem niepochlebne opinie o ich usługach
dodatkowo nie ma żadnego info o innych opłatach, ale spodziewam się że takowe mogą być, dodatkowo Netia korzysta w lini TPSA/Orange i czy tu nie powstają jakieś problemy...... ?
Teoretycznie tak, ale obecnie administracja siecią jest zlecona firmie trzeciej, więc tyle samo świadczy Netia co Orange, przynajmniej u mnie tak jest, czy tak jest wszędzie w tym u Ciebie nie wiem powinieneś zadzwonić do Netii i dopytać czy dzierżawią łącze tepsowskie czy nie (czy dojdzie ci opłata za łącze ale chyba raczej już nie), co do jaości to najbardziej sucks właśnie ta firma trzecia, zatrudniaja dość sporo osób które powinny pracować wszędzie tylko nie tam :/ (orać pole na przykład) i  stąd problemy, mniej w samych źródłach czyli w Netii/Orange

Ja teraz jestem w Orange ale zaniedługo poważnie rozważam opcje migracji, zasady się zmieniają a w obecnej chwili przy opcji braku dodatkowych kosztów (w Netii) lepszą opcją jest Netia (w Netii możesz dostać ciut więcej czasem przy mniejszym obciążeniu no chyba że łącze/linia/kabel nie da rady więcej

po odstąpieniu od umowy jest problem z odzyskaniem numeru, itp. Wymienione wyżej problemy, i szereg innych mniejszych, miał mój znajomy w ciągu 12 mcy jakie spędził z Netią
Takie jaja jakie ja miałem w Orange w podobnej sytuacji to jest historia niemal że materiał na książke komedio/dramat , znam kilka osób które mają Netie i sobie bardzo chwalą.

Myślę że nie ma reguły, deko szczęścia i wszystko hula, nie miałem przez X lat problemów z TPSA jak się zaczęły to wystarczyłyby na co najmniej kilku użytkowników :(

Edytowany przez amortadella, 09 styczeń 2013 - 12:05.

OFF   Levis

Levis
  • Power Member

• 36 postów
Ja mam Netię :) Początkowo  No Limit 20... Na lini ruszyło 12 ale pomału skracaja kable co widac po statystykach sieci predkosc mi juz urosła do 16 wiec jestem bardzo zadowolony :) Cena tez jest dobra w porównaniu do tp. osobiście problemów z Netia nie miałem ani ja ani zaden z moich znajomych który z niej korzysta (szfagier z siostra i sąsiad). Zamówiłem przyslali spota podłaczyłem go do lini i juz działa. Nic nie ustawiałem śmiga jak talala... Dodatkowo spot dziala w technologii N i ma 2 porty USB np na drukarke jesli chcemy udostepnic w mieszkaniu, bądź zapasowe łacze z gwizdka w razie awarii, ew pamięc przenośna do dzielenia plików w domu ;) Warto sie te zainteresowac VDSL-em jesli to na nasza kieszeń... Głównie ze wzgledu na wyzszy Upload który ma rosnąć :) Pozdrawiam

OFF   abef6600

abef6600
  • Power Member

• 83 postów
Ja tam bym założył Orange bo jednak stała prędkość, szybki support i bardzo rzadko mają awarię. Netia? Kumpel ma 6 czy tam 8mb/s ale nie wiem jak u niego bo się z nim nie widziałem jednak płaci coś koło 50zł

OFF   waldirama

waldirama

..::TIkend Owner::..

• TI Staff

• Punkty reputacji: 436

• 6925 postów
ja miałem orange (na początku jeszcze neostrada) przez 2,5 roku,opcja 6mb/s i tyle było,nie było również żadnych problemów,teraz mam radiówkę,zmieniłem po zmianie miejsca zamieszkania (kable tps-y nie dochodzą do mojego domu),gdyby był dostępny orange to pewnie bym go wybrał,ale na radiówkę nie narzekam jak narazie.
kolega ma netie i sobie chwali.

OFF   aryman

aryman
  • Addicted

• Punkty reputacji: 8

• 1517 postów
Jeden i drugi operator to zło wcielone :P
Pochodzę z mazur, mogę jedynie potwierdzić, że jeśli chodzi o support, to obaj operatorzy korzystają z outsourcingu - zakładają, serwisują ci sami ludzie. Jeśli chodzi o sprzęt - netiaspot jest znacznie lepszym urządzeniem od orangowego liveboxa (solidność wykonania, awaryjność, zasięg wifi, wygląd, nie ma mrugających diod itd). Jeśli podpisujesz umowę na czas określony to brałbym netię, natomiast z autopsji wiem, że jeśli podpisując umowę na czas nieokreślony z netią chcesz ją zerwać szybciej niż po roku, zaczynają się problemy (moja siostra wciąż z nimi walczy, ale najprawdopodobniej zapłaci 250zł za zerwanie umowy). Jeśli chodzi o awaryjność i przepustowość sieci - nie zauważyłem żadnych problemów (okolice Kętrzyna i Giżycka).
ps. w nowej umowie z orange napisane jest, że jeśli urządzenie ulegnie awarii, wymieniają na nowy, nie płaci się też za wynajem sprzętu jak dawniej.

OFF   I

I

ghost

• Autor tematu

• Addicted

• 760 postów

nie płaci się też za wynajem sprzętu jak dawniej.

No właśnie sie płaci, wstępnie chciałem na ich stronie pakiet złożyć, to 10 zł na miesiąć za router.

jutro chyba sie przejade do salonu orange i pogadam sobie z jakąś ładną panią... może ona coś mądrego powie, choć wątpie....

OFF   szandrzej222

szandrzej222
  • Member

• 38 postów
Dwa lata temu kożystałem z usług Netii i byłem zawiedziony.Łącze często nie miało tej prędkości co było w umowie,a jak była jakaś awaria to nie mozna było się nikogo doprosić, żeby ją usunął.

OFF   TAMUDO

TAMUDO
  • Addicted

• 824 postów
orange jak i netia jedne dno ......mam orange i mam miec DOOO 10Mb/s a jest 3-4 i to max  .....dlatego pisza slowo DO
i dlatego oszukancza firma zlikwidowała internet 2, 6 Mb/s bo sama nie..wie ile kto da rade na danym tel miec łacze

Stary temat!
Guest, ostatni post w tym temacie napisano więcej niż 90 dni temu! Czy nie lepiej napisać nowy temat zamiast bawić się w archeologa? :)

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: orange, vs, netia

0 użytkowników przegląda to forum

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

.