Skocz do zawartości

Witaj na Torrent Invite

Witamy serdecznie i zapraszamy na torrentinvite.org.

Uwaga! Maile z aktywacją często nie dochodzą na wp, onet, interia, yahoo. Nie otrzymałeś maila? Sprawdź spam.

Zanim cokolwiek napiszesz na forum zapoznaj się z Regulaminem, forum informacyjnym oraz zasadami działów. Jest to Twój bezwarunkowy obowiązek jeśli chcesz należeć do naszej społeczności.

Dzięki rejestracji i odpowiednim rangom uzyskasz:
  • Dostęp do zaproszeń.
  • Dostęp do ukrytych for.
  • Możliwość uczestniczenia w życiu forum.
  • Shoutbox, System gier, Irc, TI Tube
  • Skracacz linków
  • Hosting grafik
  • Baza zaproszonych.
Guest Message by DevFuse

Pod Mocnym Aniołem (2014)

- - - - -

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

ON   LukeLBN

LukeLBN
  • Obsessed

• Punkty reputacji: 97

• 2337 postów
Pod Mocnym Aniołem (2014)

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Produkcja: Polska
Gatunek: Dramat
Data premiery: 17 stycznia 2014 (Polska) , 17 stycznia 2014 (Świat)
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski

Dodany obrazek - śr. ocena -/10/10
Dodany obrazek - śr. ocena: -/10/10

Dodany obrazek

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zako[beeep]e się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca.

Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

Dodany obrazek

Robert Więckiewicz - Jerzy
Andrzej Grabowski - Granada
Kinga Preis - Mania
Marian Dziędziel - Król cukru / Kubica
Adam Woronowicz - Anioł

Dodany obrazek

Dodany obrazek Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Nowy film Wojtka który z pewnością trzeba zobaczyć, tym bardziej że tematyka nie obca naszemu narodowi. :)

Edytowany przez LukeLBN, 04 luty 2014 - 12:48.

Guest_jarek0643_*

Guest_jarek0643_*
  • Guests

• Punkty reputacji: 0

fajny film

OFF   seba1978

seba1978
  • Obsessed

• Punkty reputacji: 84

• 2426 postów
Będę musiał obejrzeć, bo jeszcze trochę posiedzę na chorobowym i to będzie film o mnie :D

OFF   halny

halny
  • Power Member

• Punkty reputacji: 6

• 81 postów
Też z checia zobacze ten film, biorac pod uwage ze tematyka nie obca

OFF   AMurrey

AMurrey
  • Addicted

• Punkty reputacji: 17

• 1769 postów
Niewiem może warto obejrzec , Robert Więckiewicz chleje wóda w filmach to fajne kino wychodzi  czasami

ON   LukeLBN

LukeLBN
  • Autor tematu

• Obsessed

• Punkty reputacji: 97

• 2337 postów
Trzeba przyznać że Wojtkowi Smarzowskiemu wyszedł kolejny mocny film obok którego trudno będzie przejść obojętnym. Jak zwykle podzieli ludzi na przeciwników epatowania seksem, wulgaryzmami czy okropnościami i zwolenników tego typu kina jakie uprawia" reżyser. Mnie film się podobał choć uczciwie przyznam, że moim zdaniem był to najsłabszy film Wojtka, jednak życzył bym innym reżyserom tak "złego" obrazu w ich dorobku. Ten film w przeciwieństwie do poprzednich jest dużo mniej groteskowy, co nie znaczy że nie ma tu scen wywołujących salwy śmiechu. Mimo wszystko przeraża on skutkami alkoholizmu, choroby na która cierpi tak dużo naszych rodaków. Myślę że największą wadą filmu jest jego forma, która nie do końca jest "Smarzowska". Możliwe że sama książka Pilcha średnio nadawała się do przeniesienie jej na ekran, zresztą sam reżyser stwierdził, że gdy za pierwszym razem ja przeczytał  uznał ją za nie filmową - możliwe że miał rację, ale o tym przekonam się już w najbliższym czasie po lekturze pierwowzoru.

Mimo wszystko zachęcam do kina i obejrzenia studium upadku alkoholika. Moja ocena to 7,5/10 :)

Edytowany przez LukeLBN, 18 styczeń 2014 - 13:38.

ON   Slebeg

Slebeg
  • Member

• 21 postów
Ciekawie sie zapowiada jak każdy film Smarzowskiego , nie zawiodłem się na żadnym jego filmie póki co począwszy od Wesela poprzez Dom zły i Drogówkę ;) najlepsze jest to że nawet aktorów nie zmienia :D

OFF   Malwin

Malwin
  • Maniac

• Punkty reputacji: 12

• 410 postów
Pierwszy polski film w wersji 4k w multikinie

OFF   krzys1190

krzys1190

YAMAHA + Altus

• Donor

• Punkty reputacji: 139

• 3507 postów
Nawet nie będę się zastanawiał, biorę w ciemno :)

ON   mario510

mario510
  • Member

• 54 postów
Jak widzę polskie filmy.... chyba jestem uprzedzony :D, ale i tak w końcu zobaczę tą produkcję:) "Zako[beeep]e" hahaha

OFF   pawson

pawson
  • Honoured

• Punkty reputacji: 3

• 1167 postów
- http://www.filmweb.pl/film/Wsz :  "wszystko będzie dobrze" z 2007 - tu też był dobry ( Więckiewicz ) i z podobnymi problemami ( alk.) , dał popis dobrego aktorstwa

- tak więc i to dzieło - chyba trzeba będzie obejrzeć ....

pozdro
pawson

ON   fachman

fachman
  • Member

• Punkty reputacji: 11

• 68 postów

LukeLBN, o 17 styczeń 2014 - 17:54, powiedział:

Trzeba przyznać że Wojtkowi Smarzowskiemu wyszedł kolejny mocny film obok którego trudno będzie przejść obojętnym. Jak zwykle podzieli ludzi na przeciwników epatowania seksem, wulgaryzmami czy okropnościami i zwolenników tego typu kina jakie uprawia" reżyser. Mnie film się podobał choć uczciwie przyznam, że moim zdaniem był to najsłabszy film Wojtka, jednak życzył bym innym reżyserom tak "złego" obrazu w ich dorobku. Ten film w przeciwieństwie do poprzednich jest dużo mniej groteskowy, co nie znaczy że nie ma tu scen wywołujących salwy śmiechu. Mimo wszystko przeraża on skutkami alkoholizmu, choroby na która cierpi tak dużo naszych rodaków. Myślę że największą wadą filmu jest jego forma, która nie do końca jest "Smarzowska". Możliwe że sama książka Pilcha średnio nadawała się do przeniesienie jej na ekran, zresztą sam reżyser stwierdził, że gdy za pierwszym razem ja przeczytał  uznał ją za nie filmową - możliwe że miał rację, ale o tym przekonam się już w najbliższym czasie po lekturze pierwowzoru.

Mimo wszystko zachęcam do kina i obejrzenia studium upadku alkoholika. Moja ocena to 7,5/10 :)

Zgadzam  sie calkowicie. Z mojej strony moge dodac ze glownym grzechem filmu jest powtarzanie sie. Mniej wiecej w 3/4 film widz czuje sie znuzony bo jest epatowany tym samym. Co tu duzo gadac az sie odechciewa pic po ogladnieciu :D

OFF   Smok

Smok
  • Lover

• Punkty reputacji: 12

• 212 postów
Haha dobry zwiastun zapowiada się ciekawie:D

OFF   monsune

monsune
  • Banned!

• Punkty reputacji: -3

• 122 postów
Bardzo polecam. Dobry film i niewątpliwie Więckiewicz ma w tym swoje spore zasługi.

OFF   MrFame

MrFame

Evel Knievel

• TI Staff

• Punkty reputacji: 282

• 6354 postów
Smarzowski w formie! Ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Mocny temat, więc i mocny film. Studium alkoholizmu jakiego w kinie się nie widuje rzadko. Film jest świetnie wyreżyserowany, nakręcony i zmontowany. Pokrywa praktycznie wszystkie objawy alkoholizmu i towarzyszące temu skutki poboczne. Bohater przechodzi przez wszystkie fazy rozwoju choroby alkoholowej. Zwłaszcza montaż filmu, który niemalże pozwala się poczuć jak osoba pod wpływem oglądając film całkowicie na trzeźwo. Urwane wątki, jakieś przebłyski, prawdy moralne opowiadane naście razy przez te same postaci, kłamstwa, zaprzeczenia, puste obietnice poprawy, przypadkowy seks. Smarzowski zagrał formą i trafił w dziesiątkę. Więckiewicz też daje popis, mógłby spokojnie powalczyć o palmę pierwszeństwa z Cage-em w Zostawić Las Vegas, rolą Depp-a w Rum Diary czy z Denzel-em Washington-em w Flight. 8.5/10

ON   krzys1190

krzys1190

YAMAHA + Altus

• Donor

• Punkty reputacji: 139

• 3507 postów
Dobrze się go ogląda, nie nuży, sceny które się powtarzają dają dziwny efekt jak by ktoś zamiast nakręcić 12 scen bazował na jednej (powrót z AA i bar), ogólnie 7,5/10 mogę dać bo wybitny to on nie jest. Co mnie denerwowało to jak w tych amerykańskich filmach, muzyka na fajer a dialogi cichutko że nic nie słychać.

ON   sonieczka

sonieczka

Kropelka Marzeń

• TI Staff

• Punkty reputacji: 102

• 2253 postów
Nie nie nie... sceny nie są powtarzane bez powodu, one są tak zrobione celowo aby widz mógł policzyć ile razy facet był w ośrodku.
Jak polskich filmów nie oglądam bo mnie denerwują tak ten im się udał.Począwszy na świetniej grze skończywszy na historii z życia wziętej.
Dla jednych to co wydaje się być momentami śmieszne, to dla drugich jest ich aktualnym stanem i ducha i ciała (wiadomo o czym mówię hehe). Generalnie cały ten wątek miłości to generalnie taka norma, przestać pić dla kogoś... tylko nie ma tutaj czegoś takiego aby przestać pić i zacząć żyć dla siebie, bynajmniej nie w jego przypadku. Podobał mi się i polecam 8/10.

ON   MrFame

MrFame

Evel Knievel

• TI Staff

• Punkty reputacji: 282

• 6354 postów

sonieczka, o 22 maj 2014 - 14:49, powiedział:

Nie nie nie... sceny nie są powtarzane bez powodu, one są tak zrobione celowo aby widz mógł policzyć ile razy facet był w ośrodku.

Tak. Powiem więcej, były nawet sceny jak wychodzi z pokoju w ośrodku i wchodzi do pokoju we własnym domu, żeby się napić po czym wrócić do łóżka na odwyku. ;) To było jak najbardziej zamierzone, on po prostu latał na detoks jak przez drzwi obrotowe.

ON   sonieczka

sonieczka

Kropelka Marzeń

• TI Staff

• Punkty reputacji: 102

• 2253 postów
No dokładnie ;) Co jeszcze chciałam a zapomniałam : scena z jego domu, kiedy słyszał niby głosy i lał barmanowi.. to nic innego jak szybsze przedstawienie jego drogi powrotnej z baru i z powrotem. Też nieźle zrobione.Taki total melanż.

ON   Hardii

Hardii
  • Member

• Punkty reputacji: 4

• 55 postów
dobry i mocny film :P

3 użytkowników przegląda to forum

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych użytkowników

.