Skocz do zawartości

Witaj na Torrent Invite

Witamy serdecznie i zapraszamy na torrentinvite.org.

Uwaga! Maile z aktywacją często nie dochodzą na wp, onet, interia, yahoo. Nie otrzymałeś maila? Sprawdź spam.

Zanim cokolwiek napiszesz na forum zapoznaj się z Regulaminem, forum informacyjnym oraz zasadami działów. Jest to Twój bezwarunkowy obowiązek jeśli chcesz należeć do naszej społeczności.

Dzięki rejestracji i odpowiednim rangom uzyskasz:
  • Dostęp do zaproszeń.
  • Dostęp do ukrytych for.
  • Możliwość uczestniczenia w życiu forum.
  • Shoutbox, System gier, Irc, TI Tube
  • Skracacz linków
  • Hosting grafik
  • Baza zaproszonych.
Guest Message by DevFuse

Tablet Lenovo IdeaTab A1000 - opinie

- - - - - tablet lenovo ideatab a1000 opinie

Stary temat!
Guest, ostatni post w tym temacie napisano więcej niż 90 dni temu! Czy nie lepiej napisać nowy temat zamiast bawić się w archeologa? :)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
14 odpowiedzi na ten temat

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

Dead eyes see no future...

• Honoured

• Punkty reputacji: 197

• 8986 postów
Mam zamiar kupić Lenovo IdeaTab A1000 a pozbyć się szajskiego GoClever Terra 70l.

Czy ktoś go posiada i może się podzielić rzetelną opinią? Awaryjność, jakość wykonania itd

http://lenovo.strefamarek.alle

OFF   legia

legia
  • Vip

• Punkty reputacji: 26

• 397 postów

*
POPULARNY

Miałem okazje nim sie bawic w swojej pracy. Jest to fajny sprzet do normalnego korzystania (gry z bajeczna grafika odpadaja). Mimo iż nie posiada modemu 3G i tak mozna z niego korzystac w miejscach gdzie nie wystepuje hotspot wifi. Wystarczy miec smartfona na androidzie i stworzyc sobie wirtualny hotspot.

Sprzet wart swojej ceny. Co do jakosci to nie mozna sie do niego przyczepic.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Autor tematu

• Honoured

• 8986 postów
Tablet dla dziecka, więc gry ze sklepu G Play i proste aplikacje typu sterowanie Furbym i oglądanie filmików. Do innych zabaw ma laptopa i stacjonarkę.

Ważne aby obudowa nie trzeszczała i był solidnie wykonany, tego Go Clever aż strach dotykać, przyciski mam wrażenie, ze prędzej czy później powpadają do środka. Straszny szajs.

Lenovo jest tylko o 100zł droższe przy 2x1,2GHz, 16GB flash i 1GB RAM, gdzie GoClever ma 2x1GHz, 4GB flash i 512MB RAM. Do tego Go do 3h pracy a Levovo do 8h

Cały czas zastanawiam się gdzie jest haczyk w tak niskiej cenie tego tableta Lenovo.

OFF   legia

legia
  • Vip

• 397 postów

*
POPULARNY

Cena moze wynikac z jego wieku. A1000 nie jest najnowszy, jego moc jest wada i zaleta.

- wada - brak mocy,
- zaleta - dzieki niskiej mocy cena spada,

zauwaz ze srednie predkosci taktowania procesorow to ok 1 - 1,5 ghz (jeszcze kilka miesiecy i ten stan rzeczy sie zmieni).

Proste gry, filmy i muzyka jest w sam raz dla tego sprzetu.

OFF   amortadella

amortadella
  • Maniac

• Punkty reputacji: 12

• 464 postów
moje ostatnie propozycje które uważam za ciekawe:

Lenovo Yoga 10
http://pclab.pl/art55482.html

Kiano Elegance 9,7 3G
http://pclab.pl/art54969.html

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Autor tematu

• Honoured

• 8986 postów
@legia no właśnie bo to niby dziwne trochę, że szajs o wiele słabszy kosztuje 250zł a Lenovo IdeaTab 350zł i teraz sam nie wiem skąd ta cena.

@amortadella interesują mnie opinie dotyczące tylko modelu w temacie, nie propozycje innych modeli.

OFF   legia

legia
  • Vip

• 397 postów

*
POPULARNY

Cena tego szajsu utrzymuje sie caly czas na tym samym poziomie i podejrzewam ze bedzie sie utrzymywac jeszcze troche... :)

Natomiast A1000 bedzie sprzedawany do poziomu pewnej ceny, jesli firma zdecyduje ze nie oplaca sie jeszcze zjezdzac z ceny to poprostu go wycofa, a szajs jeszcze bedzie na rynku...

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Autor tematu

• Honoured

• 8986 postów
Wyczytałem, że stare wersje A1000 miały z 16GB tylko 512MB wyznaczone do instalowania aplikacji i gier. Nowa seria A1000 ma już 1,5GB.

Rozesłałem kilka maili do firm z zapytaniem którą wersję oferują, odpisali tylko ze Sferis, ale odpowiedź żadna bo najpierw nie zrozumieli pytania, później stwierdzili, że 16GB a na końcu, że 9GB. Gdy im podałem link http://www.tabletmaniak.pl/104 i zapytałem jakim cudem 9GB skoro najnowsza wersja ma tylko 1,5GB....i przestali odpowiadać. Buehehehe

Poziom polskich firm typu Agito, Sferis na tym poziomie sięga dna niestety. Zobaczymy co dalej, póki co nie kupiłem bo i jakże mogę kupić kota w worku, tym bardziej, że nawet sami nie wiedzą co sprzedają.

OFF   melquiades

melquiades
  • Power Member

• Punkty reputacji: 3

• 40 postów

*
POPULARNY

Poszukaj w necie opinii na temat kątów widzenia ekranu, bo to może być mały problem dla dzieciaka podczas grania. Są z tym pewne niedogodności w ideatabie A2107A mojego syna. Poza tym brak zastrzeżeń.

Edytowany przez melquiades, 10 grudzień 2013 - 16:33.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Autor tematu

• Honoured

• 8986 postów
Obecnie odpuściłem ten tablet bo żadna z kilkunastu firm na allegro nie udzieliła mi odpowiedzi czy tablet ma 512MB czy jest to już nowa seria z partycją 1,5GB.
Prawdopodobnie mają starą serię a z maila wynika, że interesuje mnie nowa, stąd olewka. (najbardziej nierzetelni okazali się Agito i Sferis a Karen i inni nawet nie odpisali)

Z brakiem kontaktu i zerową rzetelnością kupczyków spotykam się ostatnio coraz częściej na allegro, gdzie ich dewiza to "nie pytaj, kupuj".

Może wrócę do tematu za jakiś czas lub kupię w sklepie stacjonarnym.

OFF   legia

legia
  • Vip

• 397 postów
Sprobuj napisac do Euro Rtv Agd lub do mediaexperta

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Autor tematu

• Honoured

• 8986 postów
Podjadę w wolnej chwili do Mix Elektronics lub Avans i zapytam, jednak podejrzewam, ze tam cena już nie będzie wynosiła 400zł z kurierem a pewnie z 500zł co dyskwalifikuje go do zakupu za tą kwotę (za 500zł można kupić w internecie lepszy sprzęt)

Ogólnie mógłbym nie wydziwiać, ale denerwuje mnie, że szajs typu GoClever miał na aplikacje 855MB a teraz mogę trafić na 512MB, nie spodziewałem się, że chińskim murem będzie kontakt z tymi firmami :] Dawno mógłbym go już mieć gdyby nie ten mur.

PS: melquiades, to bez znaczenia przy najtańszych tabletach.

OFF   Vell

Vell

Formula 1 Fan

• Fanatic

• Punkty reputacji: 7

• 662 postów

*
POPULARNY

Zamówiłem tacie ten tablet, potrzebował go głównie jako nawigacji GPS, zainstalowałem automapę i sprawdza się w tym bardzo dobrze. Z miejscem się nie przejmuj - przyszedł z 512 MB pamięci, jednak po aktualizacji w formie OTA zmienił się układ partycji i jest 1,5 GB na appki.

Ogólnie tablety uważałem za zbędne urządzenia jeśli ma się dobrego smartfona, ale przyznam że całkiem wygodnie się przegląda na tym neta, nie trzeba powiększać stron, całość chodzi całkiem przyzwoicie. W porównaniu do SGS2 renderowanie stron jest chyba nawet szybsze, animacje nie są idealnie płynne, ale ogólnie chodzi to całkiem przyzwoicie. Jednym ze źródeł niskiej ceny jest pewnie słaby ekran - o ile rozdziałka jest ok w tej cenie (1280x800), to kolory i kąty widzenia są bardzo przeciętne. Wybrałem go bo w dość niskiej cenie oferował GPS'a i firma do mnie dużo bardziej przemawia niż Manty, Goclevery itp.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Autor tematu

• Honoured

• 8986 postów
Kąty widzenia nie powinny mieć znaczenia przy tabletach czy laptopach bo jest to sprzęt osobisty.
Ekran w nim to chyba 1024x600.

Napisz coś więcej o tej aktualizacji OTA, jak dokonała się aktualizacja? Automatycznie?

Dobrze wybrałeś bo jakościowo nie ma czego mu zarzucić, w przeciwieństwie np do Go Clevera.

OFF   Vell

Vell

Formula 1 Fan

• Fanatic

• Punkty reputacji: 7

• 662 postów

*
POPULARNY

No rzeczywiście jest 1024x600, ubzdurałem sobie że jest więcej.

Jeśli chodzi o aktualizację - nie mam w tej chwili tabletu przed sobą, ale wystarczyło wejść w ustawienia (WiFi włączone) i tam gdzieś była opcja sprawdź aktualizację. Pobrał, następnie poprosił o wyłączenie (jeśli stan baterii był odpowiedni), po restarcie zainstalował aktualizację i układ partycji był już zmieniony.

http://lenovo.strefamarek.alle
343zł z wysyłką, masakra jak ten sprzęt tanieje. Za tą cenę bym się nie zastanawiał, warto. Jak kupisz coś droższego to spadek ceny będzie jeszcze bardziej bolał.

Edytowany przez Vell, 20 grudzień 2013 - 15:41.

Stary temat!
Guest, ostatni post w tym temacie napisano więcej niż 90 dni temu! Czy nie lepiej napisać nowy temat zamiast bawić się w archeologa? :)

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: tablet, lenovo, ideatab, a1000, opinie

0 użytkowników przegląda to forum

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

.