Skocz do zawartości

Witaj na Torrent Invite

Witamy serdecznie i zapraszamy na torrentinvite.org.

Uwaga! Maile z aktywacją często nie dochodzą na wp, onet, interia, yahoo. Nie otrzymałeś maila? Sprawdź spam.

Zanim cokolwiek napiszesz na forum zapoznaj się z Regulaminem, forum informacyjnym oraz zasadami działów. Jest to Twój bezwarunkowy obowiązek jeśli chcesz należeć do naszej społeczności.

Dzięki rejestracji i odpowiednim rangom uzyskasz:
  • Dostęp do zaproszeń.
  • Dostęp do ukrytych for.
  • Możliwość uczestniczenia w życiu forum.
  • Shoutbox, System gier, Irc, TI Tube
  • Skracacz linków
  • Hosting grafik
  • Baza zaproszonych.
Guest Message by DevFuse

Jak licytować na allegro?

- - - - - licytowac allegro

Stary temat!
Guest, ostatni post w tym temacie napisano więcej niż 90 dni temu! Czy nie lepiej napisać nowy temat zamiast bawić się w archeologa? :)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

OFF   Mlody85

Mlody85
  • Obsessed

• Punkty reputacji: 78

• 2819 postów
Witam, mam takie pytanie.

Znajoma chce licytować przedmiot na Allegro. Z tego co kojarzę to jeśli np. aktualna cena jest 50 zł a ona jest skłonna dać maksymalnie 70 zł i tak zrobi to przebija ofertę o dajmy na to 1 zł i wygrywa aukcję z kwotą 51 zł. Teraz jeśli ktoś da np. 55 zł to ona nadal wygrywa aukcję z kwotą 56 zł. Dopiero jak ktoś da 71 zł to ją przebije.

Czy faktycznie tak jest? Czy są jakieś nieczyste chwyty na Allegro aby sprzedający wyczaił jaką ona maksymalną kwotę może dać i wykorzystał to przeciwko niej? Np. przebicie jej z jakiegoś innego konta a następnie wycofanie tej oferty?

Z góry dzięki za pomoc.

ON   LukeLBN

LukeLBN
  • Obsessed

• Punkty reputacji: 94

• 2285 postów
Chyba najlepszą metodą jest licytowanie w ostatniej chwili przy użyciu http://www.snajper.net/ albo czegoś podobnego.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

Dead eyes see no future...

• Honoured

• Punkty reputacji: 193

• 8919 postów
Licytacje to ogólnie głupota, często dochodzi do sztucznego tworzenia tłoku, podbijania ofert przez znajomych. Ja nie kupuję nic w ten sposób.

A co do kwoty, tak, jeśli ustawi maksymalną na 70zł to Allegro będzie do tej kwoty licytowało za nią. Przedziałów nie znam jakie są, ale czym wyższa kwota tym większa kwota licytacji.
Podejrzeć sprzedający nie może kto ile ustalił jako max.

http://pomoc.allegro.pl/5391/1

ON   kys83

kys83
  • Member

• Punkty reputacji: 1

• 64 postów
zapytaj sprzedajacego przy licytacji , jaka cena kup teraz, jesli malo osob licytuje jest duza szansa ze pusci przedmiot po nizszej cenie niz kolezanka chce dac maxymalnie , jak powie wyzsza kwote odpusc licytacje, bo tak jak bylo pisane powyzej przewaznie robia sztuczny tlok

OFF   fizo

fizo

Lamer

• Banned!

• 173 postów
Tak jak kolega wyżej napisał, trzeba się dogadać indywidualnie albo zapłacisz dużą sume pieniędzy :)

OFF   svensen

svensen
  • Addicted

• Punkty reputacji: 52

• 1572 postów
Deklarując 70zł i tak może przegrać aukcje ponieważ ktoś może zalicytować w ostatniej sekundzie za powiedzmy 55zł i system nie będzie w stanie już podbić o kolejną kwotę więc najlepiej czekać do samego końca i w przysłowiowej ostatniej sekundzie podbić jeżeli nie będzie za dużo chętnych.

OFF   fizo

fizo

Lamer

• Banned!

• 173 postów
Wygrana aukcja to jeszcze nie oznacza kupienia przedmiotu (wiadomo jak jest) najlepiej się indywidualnie dogadać , wtedy jest pewność, że otrzymamy towar za odpowiednią cenę.

Edytowany przez fizo, 04 luty 2014 - 17:44.

OFF   krzys1190

krzys1190

YAMAHA + Altus

• Obsessed

• Punkty reputacji: 127

• 3313 postów

*
POPULARNY

View Postfizo, on 04 luty 2014 - 17:43, said:

Wygrana aukcja to jeszcze nie oznacza kupienia przedmiotu

Bo się nikomu nie opłaca lecieć do sądu z pierdołą za 100zł wiec to olewa, a historia pokazała jak ludzie się pozbyli jachtu za ~100$ czy auta za 1$

Teraz allegro to jeden wielki bałagan, te niby "ochrona kupujących"  czyli ukrycie nicków to zwykły przekręt na masową skalę, to samo konta bez potwierdzenia i byle gówniarz sobie zakłada 10 kont i nabija gwiazdki oraz przelicytowuje. Jeszcze z 2 lata temu można było postraszyć ludzi, dziś już każdy wie że allegro ma totalnie to wszystko gdzieś.

W dzisiejszych czasach jedyny sposób na kupno czegoś w dobrej cenie to zalicytowanie w ostatniej chwili.

Edytowany przez krzys1190, 04 luty 2014 - 18:16.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Honoured

• 8919 postów
Dlatego dziś należy ich nazywać albo AlleSyf albo bardziej dosadnie AlleGówno :D

No niestety Krzyś, AlleSyf poszedł w stronę zarobku i tylko to ich już interesuje, zmiany są wszystkie na gorsze, od layoutu po wykluczenia w "programie ochr kupujących".
Dawniej za dubla, który podbijał aukcję była blokada obu kont, teraz nie robią nic, odeszli też od ostrzeżeń za brak finalizacji aukcji, bardzo sporadycznie to robią.
Oczywiście aby ukrócić tysiące zgłoszeń rocznie (albo i więcej) zabrali widoczność nicków.

A najlepsze, że jak kogoś nie lubisz/zalazł Ci za skórę to wystarczy wejść z proxy i ściągnąć firmie np 50 laptopów z aukcji (BEZ REJESTRACJI, wdup w koszyk, kup, wybierz wpłatę zwykłym przelewem, potwierdź kodem z trefnego maila), tym samym ściągając ją całkowicie. Miał aukcję promowana za 100 czy ileś złotych? :D
AlleSyf ma to gdzieś, zwrócą tylko kwotę prowizji. W ten sposób można nękać nieźle sprzedającego.

AlleSyf idzie w stronę handlu masowego, obecnie osoba, która chce sprzedać np grę czy telefon nie jest dla nich zbytnio ważna, do tego stworzono tablice.pl

Winny  tego chorego monopolu jest polak, który dopuścił do tego bojkotując Świstaka i EBay.

OFF   werona

werona
  • Addicted

• Punkty reputacji: 36

• 896 postów
żaden bałagan...luk dobrze napisał i dał linka do snajpera... działa on tak,że jeśli ustawimy ostateczną (maksymalną) kwotę np na 70 zł...a maksymalna jaką da potencjalny (inny) nabywca będzie wynosiła np. 55 zł...to nasz snajper nie zalicytuje 70 zł (nasze maksimum) ino tylko 57.50... (przebija najwyższą aktualną kwotę o 2 zł 50 groszy). Jeśli przekroczy ona Nasz limit (70zł) to już nic nie "postrzela"... Troszkę "masło maślane" ale chyba da się to ogarnąć...
Wiele aukcji tak wygrałam...z dobrą ceną...
Snajper ma jedną wadę... trzeba podać LOGIN i Hasło do konta... wiem zaraz rzucą się frustraci do pisania jakie to wałki w związku z tym można robić...
Wyjaśniam : nie tak dużo...bo wszystko z Allegro przychodzi do Nas na podanego wcześniej maila...więc łatwo skontrolować,czy ktoś 9coś) nie wpuściło Nas w maliny...
ja osobiście ustawiam snajpera na kilka godzin przed zakończeniem aukcji...i na ten czas zmieniam swoje hasło do konta Allegro...by po strzale...ponownie je zmienić...

co do "krętactwa" na Allegro... chyba te negatywne komentarze piszą Ci którzy albo dawno nie korzystali z allegro,albo jacyś nieszczęśnicy,którzy zostali zrobieni w bambuko... wystarczy skorzystać z opcji: płacę przez allegro ...i do 10 tyś zł jesteśmy ubezpieczeni...allegro zwraca Nam pieniążki,a sami własnym sumptem dochodzą swoich roszczeń...

OFF   krzys1190

krzys1190

YAMAHA + Altus

• Obsessed

• 3313 postów
Tu nie chodzi o zwrot $, kupujesz telefon za 290zł a sprzedawca ci pokazuje środkowy palec w postaci, sorry ale telefon wpadł mi do herbaty i co mu zrobisz ? Nic, nie chciał go za tyle sprzedać i tyle, albo wycofywanie ofert w ostatnich sekundach. Kiedyś to była rzadkość bo ludzie bali się alledna, teraz co 2 aukcja mi się się tak ostatnio kończy.

ON   LukeLBN

LukeLBN
  • Obsessed

• 2285 postów
A może kończą się przed czasem bo ludzie dogadują sie poza allegro unikając prowizji itp.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Honoured

• 8919 postów

View Postwerona, on 04 luty 2014 - 18:44, said:

wystarczy skorzystać z opcji: płacę przez allegro ...i do 10 tyś zł jesteśmy ubezpieczeni...allegro zwraca Nam pieniążki,a sami własnym sumptem dochodzą swoich roszczeń...

Jesteś jakieś dwa lata w plecy. PzA już nie istnieje, aby otrzymać zwrot trzeba sprawę zgłosić na komisariacie, do miesiąca masz decyzję czy śledztwo podjęto czy odrzucono, jeśli podjęto, wysyłasz kopię pisma do Allegro, za kolejne 30 dni masz zwrot.
Jeżeli oszust odda kasę, Ty musisz oddać ją Allegro. Jakiś rok temu doszły uwarunkowania, np jeśli kupiłaś sprzęt uszkodzony lub niepełnowartościowy to tutaj już nici z POK.

Więcej czytaj, mniej gdybaj bo bzdury powielasz a niekiedy można się srogo zdziwić ;) Allegro znam od podszewki.

http://poznaj.allegro.pl/?tab=

Program nie obejmuje następujących sytuacji:

Sprzedaż odbyła się "poza Allegro" (np. przedmiot kupił użytkownik, który nie wygrał licytacji).
W chwili zakupu sprzedający miał przewagę komentarzy negatywnych i/lub neutralnych nad pozytywnymi.
Kupujący naruszał zasady Allegro i/lub nie uregulował wszystkich należności wobec serwisu.
Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.
Kupujący jest w trakcie rozstrzygania sporu zgłoszonego do Centrum Sporów w Allegro (Moje Allegro > Moje zakupy > Centrum Sporów).
Kupujący dokonał zakupów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub jest użytkownikiem konta Firma.
Kupujący działał z intencją nabycia towaru wadliwego lub niezgodnego z opisem.
Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z przedmiotem objętym Programem (np. zwrot pieniędzy od sprzedającego lub rekompensatę w związku z ubezpieczeniem karty kredytowej).
Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro i/lub przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych.
Dokonano płatności gotówką przy odbiorze osobistym przedmiotu.
Miejsce odbioru towaru znajdowało się poza granicami Polski.
Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika.

OFF   krzys1190

krzys1190

YAMAHA + Altus

• Obsessed

• 3313 postów

View PostLukeLBN, on 04 luty 2014 - 19:01, said:

A może kończą się przed czasem bo ludzie dogadują sie poza allegro unikając prowizji itp.

To po co mu ciągnąć aukcje do ostatniej chwili jak się dogada z kimś ?

OFF   fizo

fizo

Lamer

• Banned!

• 173 postów
Z tego tematu wynika, że kupwanie przez internet to jeden wielki hazard :D

ON   LukeLBN

LukeLBN
  • Obsessed

• 2285 postów

To po co mu ciągnąć aukcje do ostatniej chwili jak się dogada z kimś ?
Bo zawsze moze probowac sprawdzić czy nie uda mu sie sprzedać po lepszej cenie.

Ja przyznam że aukcje zawsze omijam szerokim łukiem.

OFF   Mlody85

Mlody85
  • Autor tematu

• Obsessed

• Punkty reputacji: 78

• 2819 postów
Pomysł z napisaniem do sprzedawcy wydaje się ciekawy. Jeśli się nie uda, skorzytam ze snajpera.

OFF   krzys1190

krzys1190

YAMAHA + Altus

• Obsessed

• 3313 postów

View PostLukeLBN, on 04 luty 2014 - 20:03, said:

Bo zawsze moze probowac sprawdzić czy nie uda mu sie sprzedać po lepszej cenie.

Ja przyznam że aukcje zawsze omijam szerokim łukiem.

To w takim razie ludzie którzy wolą zapłacić więcej niż się aukcja skończyła muszą być dziwni.

Ja wręcz przeciwnie zawsze lubiłem aukcję, chyba w każdym człowieku jest żyłka hazardzisty :P

ed.
poprawione :D

Edytowany przez krzys1190, 04 luty 2014 - 21:39.

OFF   שְׁאוֹל

שְׁאוֹל

• Honoured

• 8919 postów

View Postkrzys1190, on 04 luty 2014 - 20:51, said:

chyba w każdym członku jest żyłka hazardzisty

W moim członku jest tylko żyłka erekcyjna.

ON   LukeLBN

LukeLBN
  • Obsessed

• 2285 postów
Wiesz jak to jest przy aukcjach. Jedna strona chce sprzedać jak najdrożej a druga jak najtaniej kupić więc każdy kombinuje jak może żeby wyjść na swoje.

Ja raz sam kupiłem poza akcją i po nieco wyższej cenie ale dlatego, że produkt był wart swojej ceny a jego dostępność była już praktycznie żadna. Pozostali którzy brali udział w aukcji dostali info o uszkodzonym sprzęcie, dzięki temu ja mogłem cieszyć się swoim nabytkiem. Uczciwe to z pewnością nie było. :(

Stary temat!
Guest, ostatni post w tym temacie napisano więcej niż 90 dni temu! Czy nie lepiej napisać nowy temat zamiast bawić się w archeologa? :)

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: licytowac, allegro

0 użytkowników przegląda to forum

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

.